Červen 2007

Šéf slovenského hokeje byl špionem StB

30. června 2007 v 16:14 | Rebelka 27 |  Hokej 2008
26.06.2007 18:43 - B r a t i s l a v a - Za socialismu byl rozvědčíkem StB, dnes řídí slovenský hokej. Podle portálu sme.sk byl prezident Slovenského svazu ledního hokeje Juraj Široký rozvědčíkem komunistické Státní bezpečnosti, a to i ve Washingtonu. Vyplývá to z kopie jeho osobního spisu, který portálu poskytl Ústav paměti národa (ÚPN).

Hadamczik o Čechmánkovi: Kritizuje zbaběle a nesoudně

30. června 2007 v 16:10 | Rebelka 27 |  Hokej 2008
Jizvy z nepodařeného vystoupení hokejové reprezentace na mistrovství světa v Moskvě nejsou stále zhojeny. Trenér Alois Hadamczik o víkendu reagoval na kritiku gólmana Čechmánka. "Beru to jako křivdu, ale rozebírat, co nablil do novin, je už zbytečné," nebral si servítky kouč, pod jehož vedením letos národní tým vypadl ve čtvrtfinále s domácím výběrem.

Český hokej chřadne. Jak si poradit?

21. června 2007 v 14:46 | Rebelka 27 |  Hokej 2008
Česko - Kanada: Hubáček (vpravo) a Brewer
Petr Hubáček (vpravo) bojuje s Ericem Brewerem
Mocní muži českého hokeje se včera sešli s jediným cílem. Šéf reprezentačního úseku Vladimír Růžička si sezval trenéry mládežnických kategorií, aby společně hledali cestu ze slepé uličky, v níž letos český hokej uvízl. O jak velký průšvih jde? Jen to porovnejme například s Kanadou. Dvě hokejové země mají za sebou zcela protikladný rok.

Hokejovou reprezentaci čeká v sezóně před MS 17 utkání

20. června 2007 v 18:09 | Rebelka 27 |  Hokej 2008
Sedmnáct utkání mají v nadcházejícím ročníku před mistrovstvím světa v Quebeku a Halifaxu v plánu čeští hokejisté. Poprvé se tým trenéra Aloise Hadamczika sejde ve středu 29. srpna v Karlových Varech a na konci týdne odehraje dva přípravné zápasy s Německem. V sobotu 1. září se představí v Ústí nad Labem a o den později v Karlových Varech.
Další akce je na programu v listopadu, kdy je od 8. do 11. listopadu na programu první díl série Euro Hockey Tour, turnaj Karjala v Helsinkách. V prosinci se vedle duelů se Švédskem, Finskem a Ruskem v EHT utkají čeští hokejisté ještě v úterý 11. prosince v pražské Sazka Aréně se Slovenskem. Před odletem na Channel One Cup v Moskvě budou hrát v domácím prostředí i jako součást turnaje duel se Švédy. Na úvod únorových LG Hockey Games konaných ve Švédsku (7.-10. února) čeká Hadamczikův výběr duel ve Finsku.
Potom už začne od 24. března příprava na mistrovství světa v Kanadě. V rámci třetího přípravného kempu se pak tým představí ve středu 9. dubna a o dva dny později ve Švýcarsku. Turnaj Česká pojišťovna Cup v Liberci se nově jako finální část EHT uskuteční od 17. do 20. dubna. Do zámoří odletí výběr v pátek 25. dubna a vrchol sezóny se v Quebeku a Halifaxu odehraje od 2. do 18. května.
Trenér Alois Hadamczik se svými svěřenci při tréninku hokejové reprezentace.
Trenér Alois Hadamczik se svými svěřenci při tréninku hokejové reprezentace.

Asistenty u hokejové reprezentace zůstávají Paleček a Musil

13. června 2007 v 18:42 | Rebelka 27 |  Hokej 2008
Trenér Alois Hadamczik (druhý zprava) s asistentem Josefem Palečkem na stadionu v Prostějově, kde se připravovali čeští hokejisté.
Trenér Alois Hadamczik (druhý zprava) s asistentem Josefem Palečkem na tréninku
Kouč české hokejové reprezentace Alois Hadamczik bude v nadcházející sezóně spolupracovat se stejnými asistenty jako na uplynulých dvou světových šampionátech Josefem Palečkem a Františkem Musilem. Paleček po odchodu z postu hlavního kouče extraligového Liberce bude profesionálním asistentem po celý ročník, Musil se k národnímu mužstvu připojí až před mistrovstvím světa v Kanadě.
Oproti minulému ročníku tak dochází k drobným změnám. V průběhu sezóny při turnajích Euro Hockey Tour byl v pozici asistenta sportovní ředitel Třince Pavel Marek, nyní už může v této roli působit Paleček. Ten se předtím mohl k mužstvu připojit až po skončení sezóny Bílých Tygrů, stejně jako Musil, který je skautem Edmontonu v NHL.
Svaz také chce v reakci na sedmé místo na šampionátu v Moskvě, společně s rokem 1994 v Itálii nejhorší umístění v historii, učinit kroky ke zlepšení práce a výsledků. Jedním z nich je zintenzivnění komunikace s hráči z NHL v letním období; jejím udržováním a skautingem hráčů během sezony byl pověřen asistent Musil. K setkání reprezentačních kandidátů dojde také při slavnostním vyhlášení ankety Zlatá hokejka, které je naplánované na sobotu 18. srpna do Karlových Varů.

První sraz národního týmu bude 29. srpna

První reprezentační sraz v ročníku je již podle dříve zveřejněného rozpisu naplánován na středu 29. srpna rovněž do Karlových Varů a vyvrcholí přípravnými zápasy s Německem v sobotu 1. září v Ústí nad Labem a o den později v Karlových Varech. Následovat bude turnaj Karjala v Helsinkách (8.-11. listopadu), potom přípravné utkání se Slovenskem v Praze (11. prosince), Channel One Cup v Praze a Moskvě (13.-16. prosince) a LG Hockey Games ve Finsku a Švédsku (7.-10. února).
Příprava na mistrovství světa v Kanadě začne 24. března a tvořící se tým se představí ve dvou přípravných duelech ve Švýcarsku (9. a 11. dubna). Turnaj Česká pojišťovna Cup v Liberci byl kvůli zvýšení atraktivity přesunut z přelomu srpna a září na období před šampionátem (17. až 20. dubna). Na vrchol sezóny odletí národní tým 25. dubna, MS se hraje v Quebeku a Halifaxu od 2. do 18. května.
TOPlist

Česko se bude ucházet o MS 2013

9. června 2007 v 18:54 | Rebelka 27 |  Hokej 2008
Český reprezentant Jaroslav Bednář přijímá gratulace od spoluhráčů poté, co vstřelil rozhodující gól v utkání skupiny B proti USA na mistrovství světa v ledním hokeji hraném 1. května v moskevské hale Mytišči. Česká republika bude kandidovat na uspořádání hokejového mistrovství světa v roce 2013. Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje pověřil generálního sekretáře Martina Urbana, aby podnikl zejména potřebné administrativní kroky. O pořadateli šampionátu v roce 2013 rozhodne zářijový kongres Mezinárodní hokejové federace (IIHF) ve Vancouveru.
Běžně se o hostitelích mistrovství rozhoduje na kongresech v dějištích seniorských světových šampionátů, nyní tomu ale bude jinak. "Za rok se ve Vancouveru uskuteční výroční kongres oslavující sto let od založení IIHF, proto došlo k této změně a volit se bude již na podzim," řekl dnes Urban novinářům. Všechny potřebné dokumenty musí být hotovy do konce června.
Česká republika, která MS pořádala naposledy v roce 2004, kandidovala již pro rok 2012. Před letošním volebním kongresem v Moskvě však kandidaturu stáhla a turnaj byl nakonec přidělen Finsku. Českými soupeři ve snaze získat vrcholnou akci za šest let budou podle všeho minimálně Švédové a Maďaři, kteří v ruské metropoli se svou kandidaturou neuspěli. Nově se přihlásilo také Lotyšsko.

Kouč Hadamczik zůstává, od svazu má důvěru

9. června 2007 v 18:51 | Rebelka 27 |  Hokej 2008
Hokejovou reprezentaci i nadále povede jako hlavní trenér Alois Hadamczik.
Kouč ve čtvrtek zástupcům Českého svazu ledního hokeje na jednání výkonného výboru předložil zprávu hodnotící neúspěšné vystoupení na mistrovství světa v Moskvě, kde reprezentace obsadila s pasivní bilancí výher a porážek až sedmé místo.
O jeho možném odvolání se ale podle předpokladů vůbec nejednalo.
Trenér Alois Hadamczik
Trenér Alois Hadamczik prochází šatnou týmu po tréninku před MS v Moskvě.
"Odvolávat trenéra v tomto případě by byl alibismus. To, že vypadnete ve čtvrtfinále, se stane každému týmu. Například Rusy a Američany to potkalo v posledních letech několikrát," řekl novinářům po jednání šéf svazu Vratislav Kulhánek.
Poukázal i na to, že trenér neměl z různých důvodů k dispozici některé hráčů z NHL, o jejichž služby stál.
Trenér ve čtvrtek spolu s generálním manažerem týmu Zbyňkem Kusým, který je zároveň místopředsedou svazu, předložili výboru zprávu o příčinách neúspěchu.
Blíže specifikovat ji však nechtěli. "Umístění nesplnilo očekávání a nelze ho určitě považovat za úspěch českého hokeje v této sezoně," uvedl Kusý po jednání.
Hadamczik nastoupil k národnímu týmu před rokem. Na olympijských hrách v Turíně mužstvo pod jeho vedením obsadilo třetí místo a na světovém šampionátu v Rize skončilo druhé.

Kouč nevidí chyby jen kolem sebe

Letos podobné výsledky jeho svěřenci nezopakovali, na MS dokázali z hokejových velmocí porazit pouze USA. Své účinkování zakončili čtvrtfinálovou porážkou s Ruskem.
"Je to sport. Za tři roky mám tři medaile, s dvacítkou i s 'áčkem'. Jako sportovec musíte počítat i s porážkou," uvedl Hadamczik v rozhovoru s novináři. "Nechcete prohrát, jste naštvaný sám na sebe, na okolí. Ale takový je život. Musíte jít dál, to bych nemohl dělat tuto práci," uvedl Hadamczik.
Sám však po chvilce naznačil, že ani z jeho strany nebylo na šampionátu vše dokonalé. "Něco malého bych jinak udělal. Ale co, to si nechám pro sebe. Nechci to komentovat."

Hokejová reprezentace otevře sezónu proti Německu

9. června 2007 v 18:46 | Rebelka 27 |  Hokej 2008
Trenér Alois Hadamczik se svými svěřenci při tréninku hokejové reprezentace.
Trenér Alois Hadamczik se svými svěřenci při tréninku hokejové reprezentace.
První reprezentační akcí nové hokejové sezóny bude týdenní karlovarské soustředění začínající 29. srpna a završené dvěma mezistátními zápasy s Německem, 1. září v Ústí nad Labem a o den později v Karlových Varech.
Už za týden musí reprezentační trenér hokejistů Alois Hadamczik předložit výkonnému výboru složení realizačního týmu pro příští sezónu. "Neočekávejte velké změny, chci dál pracovat s asistenty Palečkem a Musilem. Na střídačce si rozumíme, s oběma jsem o tom již mluvil," říká Hadamczik.
Paleček už nemá žádné závazky v klubech a může být tak národnímu týmu k dispozici celý rok, Musil by se pak znovu připojil až před MS. "Rád bych, aby mi výkonný výbor ten model posvětil, ještě předtím se sejdu s manažerem reprezentace Kusým, abychom se pobavili o fungování národního týmu," doplňuje kouč.
Česká pojišťovna cup byl ze zářijového termínu přesunutý na duben příštího roku a bude tak nově uzavírat seriál Euro Hockey Tour, který začne 8.-11. 11. turnajem Karjala ve Finsku. V předvánočním čase proběhne v Rusku Channel 1 cup, už 11. 12. ale národní tým zve do pražské Sazka Arény k přípravě Slováky a o dva dny později tam sehraje i úvodní utkání moskevského turnaje proti Švédům.
Na začátku roku 2008 se zřejmě uskuteční Hadamczikova inspekční cesta za oceán, protože nová smlouva s NHL umožňuje evropským zemím kontaktovat své hráče v zámořské lize pouze v termínu 1. ledna až 15. února. "Když bychom s nimi chtěli mluvit jindy, musíme mít vysloveně souhlas generálního manažera klubu," říká kouč.
Od 7. do 10. 2. reprezentace absolvuje švédské LG Hockey Games, přičemž jejich první utkání sehrajeme ve Finsku. Soustředění před MS 2008 je stejně jako letos rozděleno do čtyř fází, přičemž ta první začne 24. března. V termínu 9.-11. dubna vyrazí národní mužstvo ke dvěma střetnutím do Švýcarska, od 17. do 20. dubna se v Liberci uskuteční ČP cup a už 25. dubna odletí reprezentanti do Kanady, kde v Quebeku 2. května startuje MS a v základní skupině nás tam čekají Rusko, Dánsko a Itálie.

free counters