Listopad 2008

Freestyle motocross Gladiators Games 2008 - Praha

30. listopadu 2008 v 11:50 | Rebelka 27 |  ○Jak to vidí Rebelka 27
Včera večer, tedy 29.11.2008 v 19:30, se v Pražské O2 aréně konal Freestyle motocross gladiators games 2008. Motokrosový rideři byli z různých částí světa, ale i domácí nemohli chybět.
K českým riderům patřil: Libor Podmol, Petr Pilát, Petr Kuchař, Ondřej Záruba, Martin Koreň. Za Švýcarsko se představil se jako jediný Mat Rebeaud, další účastník byl Francouzský rider Thomas Pages. Dále Eigo Sato z Japonska. Z Itálie dorazil Alvaro Dal Farra a Morgan Carlson ze Švédska. A v neposlední řadě rideři z Ameriky Jeremy Lusk, Wiley Fullmer, Sean Nielson, Dustin Miller, Jeff Fehr, Reagan Sieg, Justin Hoyer (sněžný skútr) .

V hale byla náherná atmosféra, dokonce při jízdě Libora Podmola stála a aplaudovala celá hala, který ale nezvítězil:(. Vítězem se stal (nečekně) talentovaný Petr Pilát. Na závěr celé show Justin Hoyer předvedl skoky se sněžným skútrem a největším trhákem byli čtyři back flipy → sněžný skútr a tři motorky. Skoky se všem riderům dařili, naštěstí nedošlo ani k žádným úrazům.

Letos bylo i jiný systém postupů do dalšího kola, hodnotili tři nezaujatí FMX rideři, kteří měli červený a bílý šátky, tři bílé šátky znamenaly postup, tři červené opak. Jakákoli neshoda, znamenla hlasování všech přítomných fanoušků, jejich křiku :D. Nejvíc tuším decibelů ze všech získal Libor Podmol 119,5 (myslím, také jsem mooc křičela :D).

Večer se vydařil a teď už zbývá čekat na příští velkolepou akci.

PS: byla jsem tam :) a stálo to za to....:)

6. listopadu 2008 v 14:28 | Rebelka 27
GP: Anglie jsem nenašla (ale až najdu, dám ho sem :))

5. listopadu 2008 v 19:27 | Rebelka 27
Další trénink mají za sebou hokejisté České republiky pod vedením staronového kouče Vladimíra Růžičky. Po snadném vítězství v úterní přípravě se Slovenskem už se mírně pozměněný kádr pilně připravuje na Karjala Cup ve Finsku. Na prvním podniku Euro Hockey Tour dá Růžička příležitost oběma brankářům, zachytá si Lukáš Mensator i Miroslav Kopřiva.

Trenéři Vladimír Růžička (vlevo) a Ondřej Weissmann na tréninku české reprezentaceTrenéři Vladimír Růžička (vlevo) a Ondřej Weissmann na tréninku

Cze vs. Svk - přátelák 7:0

5. listopadu 2008 v 19:21 | Rebelka 27 |  ○Jak to vidí Rebelka 27
Včera 4.11.2008 se v O2 aréně odehrál zápas mezi českým a slovenským týmem a zárověň se slavilo 100 let českého hokeje...

Góly:
Naši hokejisté už v druhé minutě skorovali po střele Romana Červenky, druhý gól přišel o 2 minuty později střelou Leoše Čermáka. První třetinu zakončil brankou Jaroslav Bednář. Slováci tedy prohrávali 3:0. Ve 26 minutě skončil puk v bráně po střele Jaromíra Jágra. Dlouho netrvalo a ve 28 minutě proměnil branku Jan Marek. Poslední brankou v druhé třetině jsme se dočkali ve 36 minutě střelou Jakuba Klepiše. poslední gól obstaral Tomáš Rolinek. Zvítězili jsme 7:0.

Z mého pohledu:
Byl to velmi krásný zápas a nevím jestli hrajem tak dobře hokej nebo Slovensko se tak rapidně zhoršilo. Je to tak Slováci hráli nic moc a nečekala jsem, že zvítězíme s takovým rozdílem. Musím říct, že jsem v O2 aréně byla a fanoušci byli takoví "suchaři", vůbec nefandili jen seděli a když jsme s kámoškou zařvali nebo nějak reagovali, tak se všichni tak otáčeli...No co přece kuli nim nebudu doma. Ale nakonec se tito nefandící fanoušci rozjeli a začali taky fandit a dokonce se nám povedla i mexická vlna... Zápas navštívilo 15 253 diváků (kapacita cca 17 000). Ale mě se zápas líbil a nejlepší bylo skákat a přitom řvát : "Kdo neskáče neni Čech!"

Sestava:

ČR: A. Svoboda - K. Rachůnek, Blaťák, P. Kadlec, Čáslava, Krstev, M. Barinka, Kutlák, Ševc - M. Straka, J. Hlinka, Jágr - Klepiš, Červenka, Bednář - Čajánek, Vašíček, Irgl - Rolinek, Marek, L. Čermák. Trenér: Vladimír Růžička.
Slovensko: Laco (Petrík) - Graňák, Stehlík, S. Hudec, Slovák, Malec, Švárny, Sloboda, Juraško - Skladaný, Mikúš, Miklík - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Hvíla, Bulík, Radulay - Pašek, Koložváry, Čaládi. Trenér: Ján Filc.

Klik na celý článek ↓↓ Fotky ↓↓

GP Brazílie

3. listopadu 2008 v 15:49 | Rebelka 27 |  F1 2008
Velká cena Brazílie:

Poslední závod letošní formule 1 pro rok 2008 se odehrál 2.11.2008. O vítězi celé série se mělo rozhodnout v tento osudný den. Byl to boj o titul mezi Felipem Massou z Ferrari s 87 body a jeho rivalem Lewisem Hamiltonem z Mc Larenu s 94 body. Hamiltonovi stačilo k titulu skončit nejhůře 5., Felipe měl o to těžší úkol, aby získal titul mistra světa musel by dojet nejlépe první a Lewis na 6. a horším místě.

A teď k samotnému závodu:
Felipe startoval z prvního místa, Lewis ze čtvrtého. Začátek závodu byl odložen o 10 minut kvůli dešti. Po celý závod Massa držel první místo, v patách měl Timo Glocka z Toyoty, Hamilton stále 4. Poledních šest kol před koncem se začalo vyvíjet velmi dramaticky, začalo z nenadání pršet. Oba jezdci jeli vyměnit pneumatiky do mokra. Pořadím se zamíchalo - Massa držel první příčku, stíhal ho Timo, třetí pozici držel Fernando Alonso, 4. místo patřilo Kimimu a Hamilton byl na pátém místě, na kterého ze zadu dotíral Sebastian Vettel. Sebastianovi se podařilo předjet Lewise, který stanul na 6. místě, to by znamenalo pro Felipeho, ale i fanoušky vítězství titulu. Když Felipe protl cílovou čaru radoval se 10 vteřin z titulu mistra. Ano byl to velmi fascinující a kvalitní závod, vítězem se ale nakonec stal Lewis Hamilton, dojel na pátém místě které mu stačilo k vítězství a tedy i zvítězil nad Massou o jediný bod v celkovém seriálu. A jak došlo k omylné radosti? Timo Glock, který jel na 4. místě se propadl na 6., což pomohlo k titulu Lewisi Hamitonovi.

Alespoň jedna radost pro Ferrari, získali pohár konstruktérů. Ani Massa nemusí být zklamaný, zvítězil na domácí půdě a zárověň jeho týmový kolega Kimi Räikkönen se umístil na druhém místě v závodě a v celkovém mistrovství na místě třetím.

V domácí kvalifikaci zvítězil Felipe Massa, Hamilton čtvrtý

Kvalifikace na Grand Prix Brazílie skončila triumfem domácího kandidáta na titul Felipeho Massy, jeho jediný soupeř v boji o celkové prvenství Lewis Hamilton se postaví do druhé řady na čtvrté místo. Startovní rošt tedy slibuje napínavý závod, v kterém stačí Hamiltonovi dojet na pátém místě, aby v šampionátu zvítězil.