Duben 2009

Blíží se zápas Kanada:Česko

30. dubna 2009 v 14:56 | Rebelka 27 |  Hokej 2009
Ve středu naši hokejisté prohráli s Finskem jen o jediný gól! Byl to moc hezký zápas, až na ta vyloučení, kterých bylo opravdu moc...

Ve čtvrtek 30.4.2009 naši hokejisté nastoupí proti Kanadě se kterou se utkají ve 20:15 SEČ. Nezbývá nic jiného, než držet našim palce a pěsti, aby měli hodně štěstí a postupovali a nakonec přivezli třeba i medaili!!!

Jak tipujete zápas? Vítězství našich či mistra světa roku 2008?? Své tipy pište do komentářů...

Finsko:Česko 4:3

První třetina se nám velmi dařila vedli jsme 2:1 po střelách T. Rolinka v 11 minutě a obránce M. Blaťáka, jako první gól zápasu vstřelil za záda brankáře finský hráč N. Kapanen. Ale pak přišla druhá a třetí třetina, ve které jsme více byli na trestné lavici než na hřišti. Rozhodčí rozdal celkem 12 vyloučení na naší straně z toho jedno bylo 5 na 3, které bylo pro nás osudné, ve kterém Finové vstřelili vítěznou branku. Myslím, že rozhodčí některé "fauly" pískal zbytečně, které Finům odpouštěl. I když jsme prohráli, postupujeme do osmifinálové skupiny F, ve které se utkáme s Kanadou, Slovenskem a Běloruskem.

Překonaný český brankář Jakub Štěpánek v utkání s Finskem

Mistrovství světa v hokeji 2009 - skupina D
Finsko - Česká republika 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. N. Kapanen (Miettinen, Hagman), 24. Koistinen (N. Kapanen, S. Kapanen), 39. N. Kapanen (Hyvönen, Miettinen), 52. Hagman (N. Kapanen, Koistinen) - 11. Rolinek (Marek), 14. Blaťák (Jágr, Čajánek), 24. Kotalík (Hlinka). Rozhodčí: Looker (USA), Persson (Švéd.) - Feola (USA), Sabelström (Švéd.). Vyloučení: 5:12. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1.
Finsko: Rinne - Kukkonen, M. Lehtonen, Koistinen, Salmela, Jaakola, Niinimaa - Hagman, Miettinen, N. Kapanen - Hyvönen, S. Kapanen, Immonen - Kerman, Pihlman, Hytönen - Pyörälä, Santala, Ruutu - Komarov. Trenér: Jukka Jalonen.
ČR: Štěpánek - Židlický, Barinka, K. Rachůnek, Čáslava, R. Polák, Blaťák, Němec - Klepiš, Čajánek, Jágr - Plekanec, Vašíček, Hemský - Červenka, Marek, Rolinek - Olesz, Hlinka, Kotalík - Irgl. Trenér: Vladimír Růžička.

Hamilton dostal za lhaní trest na tři závody s roční podmínkou

29. dubna 2009 v 15:29 | Rebelka 27 |  F1 2009

Britský jezdec týmu McLaren Lewis Hamilton má zákaz startů ve třech závodech formule 1 s podmínkou na dvanáct měsíců. O trestu za jeho lhaní komisařům po Velké ceně Austrálie rozhodla na středečním zasedání v Paříži Světová rada motorsportu.

Jezdec McLarenu Lewis Hamilton (vlevo) s otcem Anthonym při tréninku na Velkou cenu Austrálie formule 1 v Melbourne

Židla je ranař, komentovali hokejisté roztříštěné plexisklo

29. dubna 2009 v 15:17 | Rebelka 27 |  Hokej 2009

Byl to vskutku efektní nástup. Ze zápasu mezi českými hokejisty a Norskem na letošním mistrovsví světa uběhlo jen dvacet vteřin, když se kolem mantinelu u české střídačky snažil protáhnout norský útočník Tore Vikingstad. Neprošel. Obránce Marek Židlický sestřelil jednu z hvězd severského výběru takovým způsobem, že s ním vyrazil plexisklo u hrazení.

Vysypané plexisklo u české střídačky, které způsobilo téměř dvacetiminutovou přestávku v utkání proti Norsku.

Blíží se zápas Česko x Finsko

29. dubna 2009 v 15:14 | Rebelka 27 |  Hokej 2009
Ve středu ve 20:15 začíná náš poslední zápas v základní skupině D. Utkáme se severským státem, konkrétně s Finy. Zápasy s Finy jsou vyrovnané a nikdy není jasný vítěz. Naši reprezentanti ze základní skupiny postupují, ale dnešní zápas rozhodne, zda to bude z první či z druhé pozice. Postoupí do osmifinálové skupiny F, kde se utkají s Kanadou, Slovenskem a Běloruskem.

Tak nezapomeňte koukat a pořádně fandit...♥♥♥♥ČEŠIIIII DO TOHOOOOO♥♥♥KDO NESKÁČE NENI ČECH. HOP, HOP, HOP♥♥♥

A jak tipujete, že zápas dopadne?? →→pište do komentářů...

---MYslím, že zvítězíme 4:3..

Josef Vašíček (vpravo) přijímá gratulace od svých spoluhráčů k brance proti Norsku.VS.Finští hokejisté se radují z branky do sítě Norska

28. dubna 2009 v 16:27 | Rebelka 27 |  Hokej 2009

Čeští fanoušci mu dodnes nemohou přijít na jméno. Vždyť se před třemi lety opovážil vztáhnout ruku na národní symbol s hokejkou Jaromíra Jágra. A to dost ošklivým způsobem. Jarkko Ruutu Jágra poslal k ledu zrovna ve chvíli, když se u mantinelu neopatrně sehnul. A vzápětí drzý Fin schytal údery od mstitelů Kuby a Straky. Na možnou odvetu za atak na Jágra je Ruutu připraven i na MS ve Švýcarsku.

Podle nedávné ankety v časopise Sports Illustrated byl Jarkko Ruutu samotnými hokejisty vybrán mezi tři nejnenáviděnější hráče NHL, který si nenechá ujít jakoukoliv špinavost. Fanoušci klubu, ve kterém zrovna hraje, jej však zpravidla milují a je mezi nimi mnohdy populárnější než největší hvězdy. Když působil ve Vancouveru, dokonce o něm složili úderný song, kde se zpívá o bojovném Finovi, který z nikoho nemá strach a rozdává rány.

Finský hokejista Jarko Ruutu
Finský hokejista Jarkko Ruutu

Skupina D - ČESKO : Norsko (27.4.09)

28. dubna 2009 v 16:23 | Rebelka 27 |  Hokej 2009

Další české vítězství 5:2

V pondělí naši reprezentanti nastoupili proti Norům! Na úvod byla hra přerušena po 20 sekundách, kdy narazil Marek Židlický norského hráče na mantinel, plexisklo nevydrželo a sesypalo se na ledovou plochu. V první třetině jsme úspěšně útočili, napadali, bránili a samozřejmě stříleli góly. Norům se moc v první třetině nedařilo. Dostali v 6. minutě první gól od útočníka Jana Marka. Další gól následoval v 10 minutě, kdy se do brány úspěšně trefil Petr Čajánek. Poslední gól v první třetině vstřelil Josef Vašíček a my jsme vedli rázem 3:0.

Druhá třetina už nebyla tak pěkná jako první, méně jsme bránili. Zato Norové byli plní energie, také vyměnili brankáře. Následoval rychlý norský gól vstřelen T. Jakobsenem, omylem tečovaný Tomášem Plekancem za záda gólmana Pruska. Na 4:1 ve 33 minutě zvýšil svou střelou obránce Miroslav Blaťák. Ale Norové náš náskok snížili po střele M. Zuccarella Aasena.

V 52. minutě poslední gól vstřelil Jakub Klepiš bekhendovou střelou z úhlu. A pojistil české vítězství nad Nory na konečných 5:2.

Mistrovství světa 2009 - skupina D:
Česká republika - Norsko 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Marek (R. Polák), 10. Čajánek (Hemský, Jágr), 13. Vašíček (Červenka, Němec), 33. Blaťák (Olesz), 52. Klepiš (Čáslava, Čajánek) - 22. Jakobsen, 40. Zuccarello (Vikingstad). Rozhodčí: Persson, Vinnerborg (oba Švéd.) - Kaspar (Rak.), Kicha (Ukr.). Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. Diváci: 3580.
ČR: Prusek - Židlický, Čáslava, Němec, Rachůnek, R. Polák, Blaťák, Barinka - Jágr, Čajánek, Hemský - Irgl, Marek, Rolinek - Kotalík, J. Hlinka, Olesz - Klepiš, Vašíček, Plekanec - Červenka. Trenér: Vladimír Růžička.
Norsko: Grotnes (od 21. Lysenstoen) - Mats Trygg, Myrvold, Holos, Jakobsen, Kaunismäki, Lund, Bonsaksen - Skröder, Vikingstad, Thoresen - Holtet, Ask, Zuccarello - Hansen, Spets, Bastiansen - Lorentzen, Röymark, K. Forsberg - Laumann. Trenér: Roy Johansen.
Michal Barinka (vlevo) v pěstním souboji s Matsem Zuccarellem z Norska.

Průběžná tabulka, ještě zbývá 1 zápas s Finskem, ale postup ze skupiny je jasný♥!!

26. dubna 2009 v 7:49 | Rebelka 27 |  Hokej 2009

Hokejisté začali MS dobře, Dánové si odnesli "bůra"

První severská překážka v základní skupině mistrovství světa je úspěšně zdolána. Čeští hokejisté porazili při vstupu do turnaje Dánsko jednoznačně 5:0, když si Petr Čajánek a Jaromír Jágr připsali shodně gól a dvě asistence. Brankář Jakub Štěpánek hned v prvním zápase na velkém turnaji vychytal nulu. Další zápas čeká reprezentaci v pondělí, tentokrát proti Norsku.

Hned na začátku zápasu jsme se museli bránit po vyloučení Kotalíka a Štěpánek se měl v brance co ohánět. Při hře ve čtyřech v sedmé minutě to ale byla česká reprezentace, kdo vstřelil první gól zápasu. Na levé straně se dostal před branku Hlinka a načal brankový účet českého týmu na MS. Šance si vypracoval i nově složený útok Čajánek-Hemský-Jágr, ale skóre se už v první třetině nezměnilo.

24. dubna 2009 v 14:42 | Rebelka 27 |  Hokej 2009
Brankářskou jedničkou české hokejové reprezentace bude v úvodu mistrovství světa ve Švýcarsku Jakub Štěpánek. Hlavní kouč Vladimír Růžička s asistenty Josefem Jandačem a Ondřejem Weissmannem se rozhodli, že pro začátek vsadí na vítkovický talent, se kterým na soupisku v pátek nahlásí i Martina Pruska.

Brankář Jakub Štěpánek zasahuje v utkání se Švédskem.

22. dubna 2009 v 9:34 | Rebelka 27 |  Hokej 2009

Mezi pěti brankáři, z nichž jen jeden už startoval na mistrovství světa, se museli rozhodovat čeští trenéři při sestavování trojice pro nadcházející šampionát ve Švýcarsku. Zatímco ve prospěch Martina Pruska mluvily největší zkušenosti a Lukáš Mensator si nominaci vysloužil famózními výkony v extralize, nad dalšími visel otazník. Definitivně jasno měli trenéři až po posledním zápase před MS.