Únor 2010

Olympijské hry - CZE vs. LAT (osmifinále) - 3:2 pp

24. února 2010 v 17:24 | Rebelka 27 |  Hokej 2010

ČESKÁ REPUBLIKA : LOTYŠSKO 3:2 PP

Byly to nervy až do poslední chvíle. Uvodní třetina se vydařila Českým hokejistům, kteří vedli nad Lotyšema 2:0, mezi střelce patřil Tomáš Rolinek a Tomáš Fleischmann. V druhé třetině bylo sposta vyloučení na obou stranách. Jaromír Jágr si odseděl 10 vteřin ze svého trestu, zahrál si přesilovou hru a poté se na ledě už neobjevil. Možná proto česká hra ztrácela útočnost. Lotyšským hráčům se povedlo náš náskok snížit v 53. minutě. Tomáš Vokoun předváděl fantastické zákroky, povedlo se mu udržet puk na čáře, který byl pod jeho nohou respektive betonem. Na druhé straně se také dařilo i Lotyšskému brankáři Masalskisovi, který Lotyše hodně podržel. 5 minut nás dělilo od postupu do čtvrtfinále, Lotyši se nevzdali a dopravili puk za záda Tomáše Vokouna. Pomalu se ztrácely naděje na postup. Hra musela jít do prodloužení, které dopadlo perfektně pro české hráče. David Krejčí vstřelil gól a poslal český tým do čtvrtfinále, kde se utkají proti Finům... V případě výhry by naši v semifinále hráli s vítězem zápasu USA x Švýcarsko...

ZOH - CZE vs. LAT

ZOH 2010 - osmifinále :
Česká republika - Lotyšsko 3:2 v prodloužení (2:0, 0:0, 0:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Rolinek (Kuba, Havlát), 12. Fleischmann (Krejčí, Červenka), 66. Krejčí (Fleischmann) - 53. Cipulis (Niživijs, K. Redlihs), 57. M. Redlihs (Berzinš, Darzinš). Rozhodčí: McCreary (Kan.), Rieber (Švýc.) - Novák (SR), Winnekens (Něm.). Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0.
ČR: Vokoun - Židlický, Kuba, Polák, T. Kaberle, Hejda, Kubina, Z. Michálek, Blaťák - Erat, Plekanec, Eliáš - Jágr, Čajánek, M. Michálek - Červenka, Krejčí, Fleischmann - Havlát, Vašíček, Rolinek. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.
Lotyšsko: Masalskis - K. Redlihs, Skrastinš, Rekis, Pujacs, Bartulis, Sotnieks, Lavinš - Ankipans, Sprukts, Karsums - Cipulis, Vasiljevs, Niživijs - M. Redlihs, Berzinš, Darzinš - Širokovs, Meija, Daugavinš. Trenér: Olegs Znaroks.

ZOH - CZE vs. LAT - radost Tomáše Rolinka a Martina Havláta

Olympijské hry - CZE vs. RUS (skupina B) - 2:4

22. února 2010 v 8:58 | Rebelka 27 |  Hokej 2010

ČESKÁ REPUBLIKA : RUSKO 2:4

Český tým do utkání proti Sborné nastoupil ve stejném složení jako v předchozích zápasech. První třetina byla v celku vyrovnaná, hrálo se z jedné strany na druhou. V 16 minutě překonal Malkin Vokouna a posunul Rusy do vedení. Náš tým se také mohl radovat z gólu, který padal ve 20 minutě po střele Tomáše Plekance. Pět minut před koncem druhé třetiny zvýšili své vedení hráči z Ruska. Do třetí třetiny jsme nastupovali s jednogólovou ztrátou. Soupeři byli rychlejší a zvýšili svůj náskok střelou Malkina, který v tomto zápase skóroval dvakrát. Naši hráči se nevzdávali a 5 minut před koncem snížili po střele Milana Michálka výsledek na 2:3. V poslední minutě coach Vladimír Růžička odvolal Tomáše Vokouna z brány, byli jsme velmi blízko k vstřelení gólu, ale radovali se Rusáci, Dacjuk totiž poslal puk do prázdné brány.

ZOH - Cze vs. Rus

A co dál?:

Rusové vyhrály 4:2 a postupují přímo do čtvrtfinále, společně s týmy Švédska, Finska a USA. Naši hokejisté si zahrají předkolo o postupu do čtvrtfinále s Lotyšši, s kterými hráli v základní skupině a porazili je 5:2. Kdyby naši hokejisté vyhrají utkají se ve čtvrtfinále s Finskem.

Rusko - Česká republika 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 16. Malkin (Dacjuk, Ovečkin), 35. Kozlov (Radulov, S. Fjodorov), 42. Malkin (Sjomin, Tjutin), 60. Dacjuk (Malkin, Ovečkin) - 20. Plekanec (Eliáš, T. Kaberle), 55. M. Michálek (Židlický, Blaťák). Rozhodčí: O'Halloran, Pellerin - Morin (všichni Kan.), Feola (USA). Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 17 114.
Rusko: Nabokov - Gončar, Tjutin, Kornějev, Grebeškov, I. Nikulin, A. Markov, Volčenkov, Kalinin - Sjomin, Malkin, Ovečkin - Afinogenov, Dacjuk, Kovalčuk - Morozov, Zinovjev, Zaripov - Radulov, S. Fjodorov, Kozlov. Trenér: Vjačeslav Bykov.
ČR: Vokoun - Polák, Hejda, Z. Michálek, T. Kaberle, Židlický, Kuba, Blaťák, Kubina - Havlát, Plekanec, Eliáš - Jágr, Červenka, Čajánek - Erat, Krejčí, Fleischmann - M. Michálek, Vašíček, Rolinek. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.

Ještě bod a hokejisté jsou ve čtvrtfinále. Jaký je systém olympijského turnaje?

21. února 2010 v 10:42 | Rebelka 27 |  Hokej 2010
Pokud čeští hokejisté vyhrají závěrečný zápas své základní skupiny s Ruskem, nebo jej dotáhnou alespoň do prodloužení, mají předčasně zajištěn postup do čtvrtfinále. V případě porážky v základní hrací době to ovšem bude mít výběr Vladimíra Růžičky složitější, herní systém olympijského turnaje ve Vancouveru je totiž poněkud komplikovanější.

ZOH - CZE vs. SVK

Pro vítěze tří základních skupin je to jasné - automaticky postupují do čtvrtfinále. A spolu s nimi ještě jeden tým. Toho určí tabulka, do které se seřadí všechny týmy po odehrání všech zápasů základních skupin A, B, a C. Nejvýše postavený tým za vítězi jednotlivých skupin bude onen poslední předčasný čtvrtfinalista.
Dalších osm mužstev se podle pořadí v celkové skupině mezi sebou utká v osmifinále o zbývající čtyři čtvrtfinálová místa. Při bodové shodě přitom o pořadí v tabulce rozhodují následující kritéria: 1) skóre, 2) vyšší počet vstřelených branek, 3) lepší pozice v žebříčku Mezinárodní hokejové federace (IIHF) zveřejněném před startem olympijských her.
Dvojice pro osmifinále jsou určeny takto: pátý hraje s dvanáctým (vítěz duelu je poté označen jako E1), šestý s jedenáctým (E2), sedmý s desátým (E3) a osmý s devátým (E4). Ve čtvrtfinále pak bude hrát první mužstvo z celkové tabulky s týmem E4, druhý nejlepší s E3, třetí s mužstvem E2 a čtvrtý pochopitelně s E1.

Celková tabulka po aktuálně odehraných zápasech:

Pozn.: tučně jsou označeni lídři základních skupin. Při současném postavení by český tým postoupil rovnou do čtvrtfinále, ve kterém by měl za soupeře vítěze zápasu mezi Ruskem a Lotyšskem.

ČESKÁ REPUBLIKA : LOTYŠSKO 5:2

Druhý vyhraný zápas našich hokejistů. Výhra byla jasná již od začátku, ale Lotyši se bránili do poslední chvíle... V první třetině jsme vstřelili tři rychlé góly, které nás rázem poslali do vedení. Druhá třetina však patřila hokejistům Lotyšska, kteří ji vyhráli 2:1. Do třetí třetiny jsme nastupovali se dvougólovým náskokem, tedy 4:2. Lotyši velmi dobře útočili a v mnoha případech je podržel jejich brankář Masalskis. V poslední minutě naši hráli v oslabení a Lotyši odvolali brankáře, hráli přesilovku 6 na 4, i přesto se našim povedlo vstřelit poslední gól 17 sekund před koncem. Autorem gólu byl Patrik Eliáš, který krásným obloukem poslal puk přes celé hřiště do prázdné branky.

Našim hokejistům stačí získat bod a postupují do čtvrtfinále. Dne 21.2. ve 21:00 SEČ odehrají svůj poslední zápas ve skupině s favorizovaným týmem Ruska.

ZOH - CZE vs. LAT (David Krejčí)

Česká republika - Lotyšsko 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Krejčí (Erat, Fleischmann), 4. Plekanec (Židlický, Rolinek), 6. Jágr (Židlický, T. Kaberle), 27. T. Kaberle (Eliáš, Židlický), 60. Eliáš - 36. Sotnieks (Vasiljevs), 39. Ankipans (Karsums, Pujacs). Rozhodčí: Rönn (Fin.), Rooney - Nelson (oba USA), Fonselius (Fin.). Vyloučení: 5:8, navíc Derzinš (Lot.) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 16 984 (vyprodáno).
Česká republika: Vokoun - Židlický, Kuba, Polák, T. Kaberle, Kubina, Hejda, Blaťák, Z. Michálek - Havlát, Plekanec, Eliáš - Jágr, Červenka, Čajánek - Erat, Krejčí, Fleischmann - M. Michálek, Vašíček, Rolinek. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.
Lotyšsko: Masalskis - Rekis, Pujacs, Skrastinš, K. Redlihs, Lavinš, Galvinš, Bartulis, Sotnieks - Cipulis, Vasiljevs, Niživijs - Ankipans, Sprukts, Karsums - M. Redlihs, Širokovs, Darzinš - Berzinš, Meija, Daugavinš. Trenér Olegs Znaroks.

Jak to tipujete?

18. února 2010 v 14:35 | Rebelka 27 |  ○Jak to vidí Rebelka 27
Uvodní zápas mají naši hokejisté za sebou, porazili Slovensko 3:1. V sobotu v 1:30 SEČ nastoupí proti Lotyšskému týmu. Podle mě určitě vyhrajeme... Jak to vidíte vy? Napište do komentářů anebo na fórum - zde

Můj "skromný" tip - zvítězíme 5:0

Olympijské hry - CZE vs. SVK (skupina B) - 3:1

18. února 2010 v 13:22 | Rebelka 27 |  Hokej 2010

ČESKÁ REPUBLIKA : SLOVENSKO 3:1

Olympiáda je již v plném proudu a naši hokejisté nastoupili do úvodního zápasu ve čtvrtek ráno v 6:00 SEČ proti Slovensku. Slováci si do Kanady přivezli velmi zkušené hráče, jako jsou například Marian Hossa, Zdeno Chára, Halák a další. Do první třetiny nastoupily oba týmy s nadšením a energií. První gól utkání střelil v 10 minutě s číslem #26 Patrik Eliáš. Začátek druhé třetiny patři slovenskému útoku, střelcem 1. slovenské branky byl M. Gáborik, který překonal našeho brankáře Tomáše Vokouna. Ve 38. minutě přidal 2. gól Jaromír Jágr. Poslední gól utkání do brány usměrnil padající Tomáš Plekanec, po skvělé asistenci Jaromíra Jágra. Zápas byl vyrovnaný. Brankář Tomáš Vokoun v bráně předváděl excelentní zákroky a mnohdy podržel tým. Útok i obrana byla téměř bezchybná.

Jen tak dál, teď už jen porazit Lotyše, což myslím, že bude hračka a hurá na Sbornou. To bude velký oříšek...

Česká republika - Slovensko 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Eliáš (Havlát, Blaťák), 38. Jágr (Červenka), 40. Plekanec (Jágr, Židlický - 21. Gáborík (Marián Hossa, Demitra). Rozhodčí: Reiber (Švýc.), Watson - Losier (oba Kan.), Heyer (USA). Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0.
ČR: Vokoun - Židlický, Kuba, Polák, T. Kaberle, Kubina, Hejda, Blaťák, Z. Michálek - Havlát, Plekanec, Eliáš - Jágr, Červenka, Čajánek - Erat, Krejčí, Fleischmann - M. Michálek, Vašíček, Rolinek. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.
Slovensko: Halák - Meszároš, Chára, Višňovský, Štrbák, Jurčina, Sekera, Baranka - Marián Hossa, Demitra, Marcel Hossa - Pálffy, Stümpel, Gáborík - Zedník, Handzuš, Bartečko - Radivojevič, Kopecký, Cibák. Trenéři: Ján Filc, František Hossa a Lubomír Pokovič.

Zlatá Martina xD

15. února 2010 v 20:02 | Rebelka 27 |  ○Jak to vidí Rebelka 27
Martina Sáblíková získala první zlatou medaili na zimních olympijských hrách ve Vancouveru.

Byl to velmi podařený závod.
Půlkilovou zlatou medaili hýčkala v pravé ruce, možná ji olympijská vítězka Martina Sáblíková nepustí ani v noci. Výhrou na trojce ve Vancouveru si splnila sen a večer při oslavě vyslovila další, ale asi nesplnitelný - chtěla by zapálit olympijský oheň.

Martina Sáblíková pózuje se zlatou medailí v českém olympijském domě ve Vancouveru.

PS: - Jestli takhle budu ponocovat celou olympiádu xD tak budu hodně nevyspalá, ale ZOH za to stojí.