Design 35

24. února 2011 v 9:24 | Rebelka 27 |  ○Design

GP Bahrajnu se v březnu neuskuteční, sezóna začne v Austrálii

22. února 2011 v 8:39 | Rebelka 27 |  F1 2011
Kvůli pokračujícím nepokojům byli pořadatelé v Bahrajnu donuceni zrušit závod formule 1, který měl 13. března otevřít letošní sezónu.

"Domníváme se, že je pro naši zemi důležité soustředit se na současné problémy národního významu," prohlásil bahrajnský korunní princ Al-Khalifa.

Odvolání závodu znamená také zrušení testů, které se měly v Bahrajnu uskutečnit ve dnech 3. až 6. března. Týmy budou místo Šakiru testovat v Barceloně, kde dnes dokončily třetí blok předsezónních příprav.

Zatím ale není zřejmé, jestli je GP Bahrajnu definitivně zrušena, nebo zda se Bernie Ecclestone pokusí pro ni najít náhradní termín někdy na konci sezóny. Jisté ale v tuto chvíli je, že první letošní závod se uskuteční až 27. března v Austrálii.

Celkem: 347

Poprvé překonána třístovková hranice navštěvníků za dosavadní existenci blogu.

Opravdu MOC DĚKUJI!!!

Individuální statistiky LG Hockey Games ve Stockholmu

14. února 2011 v 17:16 | Rebelka 27 |  Hokej 2011
Kanadské bodování:
1. Axelsson 3 zápasy/6 bodů (2 branky + 4 asistencí), 2. Magnus Johansson 3/5 (1+4), 3. Thörnberg 3/4 (2+2), 4. J. Andersson, Persson (všichni Švéd.) oba 3/4 (1+3), 6. Kuzněcov 3/3 (2+1), 7. Čurilov (oba Rus.), Melin (Švéd.) oba 3/3 (0+3), 9. Galimov, Kaljanin, Rybin (všichni Rus.), Němec (ČR), Petrasek (Švéd.) všichni 3/2 (2+0), ...15. Průcha (ČR) 3/2 (1+1)

Střelci:
1. Galimov, Kuzněcov, Kaljanin, Rybin (všichni Rus.), Axelsson, Petrasek, Thörnberg (všichni Švéd.), Němec (ČR) všichni 2, ...9. Jánský, Průcha, Rolinek (všichni ČR) všichni 1

Nahrávači:
1. Axelsson, Magnus Johansson oba 4 asistence, 2. J. Andersson, Melin, Persson (všichni Švéd.), Čurilov (Rus.) všichni 3, ...9. Nakládal, Čáslava, Koukal, Marek, Mojžíš, Novotný, Průcha, I. Rachůnek (všichni ČR) všichni 1

Plusové a minusové body:
1. Ekholm, Andersson oba 5 kladných bodů, 3. Axelsson, Magnus Johansson (všichni Švéd.) oba 4

Nejtrestanější hráči:
1. Gulaš 25 trestných minut, 2. Marek (oba ČR) 12, 3. Kontiola, Karalahti (oba Fin.) oba 10, 5. Jemelin (Rus.) 8

Brankáři podle procenta úspěšnosti zákroků:
1. Liv (Švéd.) 94,55, 2. Štěpánek (ČR) 85,71, 3. M. Birjukov (Rus.) 85,25

Brankáři podle průměru inkasované branky na zápas:
1. Liv (Švéd.) 1,50, 2. Rämö (Fin.) 3,37, 3. M. Birjukov (Rus.) 4,04, 4. Štěpánek (ČR) 5,00

Diváci: Celkových šest zápasů navštívilo 40.200 diváků, v průměru 6700 na zápas

Nejlepší hráči podle direktoriátu turnaje:

• Brankář: Stefan Liv (Švédsko)
  • Obránce: Magnus Johansson (Švédsko)
  • Útočník: Maxim Rybin (Rusko)
  • All Star Team podle akreditovaných novinářů: Stefan Liv - Magnus Johansson, Mattias Ekholm - Dick Axelsson, Jonas Andersson (všichni Švédsko), Maxim Rybin (Rusko)

13. února 2011 v 15:38 | Rebelka 27 |  Hokej 2011
V posledním zápase na Švédských hrách byla česká reprezentace poražena svěřenci Vjačeslava Bykova. První minuta byla opravdu velmi rychlá, nejdříve si vytvořili šanci protihráči a poté útočili naši v bílých dresech. Úspěšnější byli Češi, když využil přesilovku Ondra Němec, český tým vedl nad Sbornou 1:0. Avšak česká radost netrvala dlouho, po minutě přelstil Rybin Jakuba Štěpánka, který chytal místo Alexandra Saláka. Rusové předváděly spoustu zákroků na hraně pravidel a mnohdy jim bylo švédskými sudími odpuštěno, a tak byl znevýhodněn tým z Čech. Ve druhé třetině drželi hoši v bílých dresech krok s Rusy, ale i přesto Rybin ve 39. minutě vstřelil svůj druhý gól zápasu. Poslední třetina se Čechům vůbec nedařila, když Rusové přidaly další branku, zdál se český tým poněkud vyvedený z míry. Střelec první branky Ondra Němec, odešel již po třetí za celý zápas na trestnou lavici. V 56. minutě svitla Čechům naděje, po vstřeleném gólu Tomáše Rolinka. Rozhodčí vyloučili Ruského hráče a reprezentanti měli početní výhodu, poté došlo na další vyloučení a naši hráči měli šanci vstřelit gól při přesilovce 5 na 3. Bohužel tuto šanci nevyužili a prohráli s Ruskem 2:4.

LG Hockey Games - Česko x Finsko 2:3pp

12. února 2011 v 16:24 | Rebelka 27 |  Hokej 2011
Uvodní třetinu jsem bohužel neviděla (tak jako asi ostatní), jelikož Česká televize dala přednost sjezdovému lyžování před hokejem. Opravdu mě to zaráží. A teď k samotnému zápasu:

V první třetině naši hokejisté dostali gól, střelcem byl Aaltonen, kterému se povedlo překonat Saláka, až v 18. minutě. Druhá třetina se mi zdála velmi vyrovnaná mnohdy i naši hráči hráli lépe. Ale co se musí nechat, Fini skvěle bruslili a unikali svému soupeři. Dlouho svěřenci Aloise Hadamczika neprohrávali a ve 23. minutě snížil Jánský, po skvělé nahrávce od Petra Koukala. Dvě minuty před koncem 2. třetiny překonal Saláka finský hráč. Čeští hokejisté nezaváhali a v první minutě poslední třetiny vyrovnali, stav byl 2:2. Zápas byl prodloužen a nakonec se radovali Finové. Česko x Finsko 2:3 v prodloužení.

LG Hockey Games - Česko x Švédsko 1:6

12. února 2011 v 16:10 | Rebelka 27 |  Hokej 2011
Trudný vstup do turnaje LG Hockey Games si ve Stockholmu připsali čeští hokejisté. Prohráli s domácím týmem 1:6. A to zcela zaslouženě. Obrana chybovala, nevyužití přesilovek se ukázalo zažitým trendem, naopak hráči vedení trenérem Aloisem Hadamczikem v početní výhodě inkasovali. K tomu si brankář Jakub Štěpánek dal vlastní gól. Zkrátka hodně nepovedený večer v hale Globen.

Force India VJM04

9. února 2011 v 9:57 | Rebelka 27 |  F1 2011
Jako poslední ze všech stájí ukázala Force India svůj letošní monopost. Do VJM04 usednou závodní piloti Adrian Sutil a Paul di Resta.
VJM04 je už třetí vůz indického týmu, který je vybavený technologiemi od McLarenu. Partneři z Wokingu dodávají převodovku a hydrauliku, zatímco motor a KERS pochází od Mercedesu.

7. února 2011 v 15:45 | Rebelka 27
Ruský tým Marussia Virgin odhalil v Londýně svůj historicky druhý monopost formule 1, s kterým budou letos závodit Timo Glock a Jerome D´Ambrosio.

McLaren MP4-26

4. února 2011 v 13:21 | Rebelka 27
McLaren pokračuje v dlouhodobé spolupráci s Mercedesem, takže i nový MP4-26 je poháněn motorem a KERS této německé značky. Poprvé na trať vyjede v úterý 8. února, aby tým ověřil funkčnost všech systémů, než začne naplno testovat se všemi ostatními 10. února v Jerezu.