28. dubna 2011 v 16:16 | Rebelka 27 |  ○Design

Měla jsem žádost, abych udělala hokejový design. Upřímně moc se mi do toho nechtělo, ale nakonec jsem se odhodlala. A jsem ráda, že jsem do toho šla. Předchozí design s Fernandem se na blogu objeví po MS.

(Předběžná) nominace na MS

28. dubna 2011 v 15:48 | Rebelka 27 |  Hokej 2011
Tato nominace může být konečná, vše záleží, zda dorazí posily z NHL. Reprezentaci opustil Jakub Klepiš, a to ze zdravotních důvodů. Na jeho místo dorazil Michael Frolík.

• Ondřej Němec (Čerepovec/KHL)
  • Radek Martínek (New York Islanders/NHL)

28. dubna 2011 v 15:31 | Rebelka 27 |  Hokej 2011
Lépe do zápasu vkročili hráči Kanady, v 16. minutě vedli a svůj náskok potvrdili o 4 minuty později. Ani druhá třetina se českým reprezentantům moc nedařila, Kanaďané opět udeřili 2 góly. Útočník Jaromír Jágr a Roman Červenka neodehráli celý zápas. V poslední třetině se začalo českému týmu dařit a vstřelili týmu s javorovými listy 2 góly. Jejich autorem byl Martin Havlát.
---------------------------------
Na zápase jsem byla a byla jsem unešená (ostatně jako vždy), sice jsme prográli, ale myslím si, že kluci odvedli skvělý výkon. Třetí třetina vypadala velmi slibně a po vusnížení sta na 2:4, jsem věřila i v obrat. Hrozně jsem se těšila, až do zápasu nastoupí Petr Vampola, ale dočkala jsem se ho až v druhé třetině. :D :D Ještě nesmím zapomenout na skvělý výkon kapitána TOMÁŠE ROLINKA, který opět obětavě padal do střel, napadal o hlavu vtší soupeře. ANO, je to ten nejlepší hráč, jakého jsme kdy měli (alespoň podle mě)... Akorát mě mrzí, že se moc nefandilo a ani nebyla mexická vlna. Ale i přesto je to další a nezapomenutelný zážitek, za který jsem vděčna.... Klukům držím palce na MS a věřím, že získají ZLATO!!!

Přípravný zápas v Praze před MS
Česko - Kanada 2:4 (0:2, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 46. Havlát (M. Michálek), 53. Havlát (Eliáš) - 16. Schenn (Duchene, Methot), 20. Burns (Duchene), 21. Clutterbuck (Burns), 26. Spezza (Scalzo, Ladd). Rozhodčí: Fraňo, Minář - Pouzar, Bláha (všichni ČR). Vyloučení: 3:3. Využiti: 0:1. Diváci: 16 289.
ČR: Pavelec - K. Rachůnek, Škoula, Židlický, Němec, Martínek, Krajíček, Nakládal, Ševc - Jágr, Červenka, Průcha - Klepiš, Eliáš, M. Michálek - Voráček, Marek, Rolinek - Havlát, Novotný, Hubáček - od 21. navíc M. Růžička, Koukal, Vampola, Vondrka. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.
Kanada: Reimer - Burns, Phaneuf, Methot, L. Schenn, Pietrangelo, Scalzo - Clutterbuck, Zajac, Vermette - Stewart, Duchene, Nash - Eberle, Spezza, Ladd - E. Kane, Tavares, Skinner. Trenéři: Ken Hitchcock, Scott Arniel a Peter DeBoer.

Nominace české reprezentace na utkání proti Kanadě

25. dubna 2011 v 17:44 | Rebelka 27 |  Hokej 2011
Zápas se odehraje v pražské O2 Areně (27. dubna od 17:40 hodin):

Brankáři:
  • Ondřej Pavelec (Atlanta, NHL)
  • Jakub Štěpánek (SKA Petrohrad, KHL)
  • Jakub Kovář (HC MOUNTFIELD České Budějovice)

Obránci:
  • Radek Martínek (New York Islanders, NHL)
  • Martin Ševc (Färjestad, ŠVédsko)

Sestava na šampionát, prozatím několik otazníků...

25. dubna 2011 v 17:39 | Rebelka 27 |  Hokej 2011
Ve kratce: Na soupisce pro šampionát může být 25 hokejistů, teď jich je v kádru 28. Sestavu tvoří 3 brankáři, devět
obránců a šestnáct útočníků. Prozatím reprezentaci opustil obránce Tomáš Mojžíš a útočník Petr Vrána. K týmu se již připojil Patrik Eliáš a Marek Židlický, o jeho posílení týmu se rozhodne po přátelském utkání s Kanadou.
Důvodem je jeho zdravotní stav. Trenéru Aloisi Hadamczikovi se omluvil Václav Prospal, který se na šampionát necítí. V nedělním zápase se objevil obránce Martin Ševc, což bylo opravdu nečekané. Nejisté místo v týmu má Petr Vampola, Jakub Klepiš... Možný je i příchod Tomáše Kaberleho. Výslednou soupisku by měl trenér oznámit po zápase s Kanadou.

-----------------------
Jsem na to opravdu zvědavá, a doufám, že v týmu zůstane Petr Vampola i Jakub Klepiš. Loňský rok nebyl o šampionát zájem a najednou, se tam hlasí všichni :D. Možná je to proto, že kluci získali titul. Pro mě měl kouzlo loňský kádr, kluci, kteří zbyli a byli ochotni se rvát. To je podle mě tým snů. Ale ať to dopadne jakoliv, držím klukům palce a věřím, že titul obhají. ČEŠI JSOU NEJLEPŠÍ. ♥♥♥

EHT - Česko vs. Švédsko (fotky)

25. dubna 2011 v 17:19 | Rebelka 27 |  Hokej 2011
Čeští hokejisté prohráli se Švédy 2:4, ale zvítězili na Českých hokejových hrách.
Zde je pár fotek, nejvíce se mi líbí, jak se hokejisté doslova válejí na lěde.

EHT - Cze x Swe (16)

Švédové do zápasu nastoupili velmi rychle, v sedmé minutě proměnil branku Fernholm, který přakonal Jakuba Štěpánka. Český tým však nezaváhal a o 2 minuty později stav vyrovnal na 1:1. Jágrovi se dařilo i v zápase proti Švédům, ve dvanácté minutě vstřelil gól. Naši hráči příliš kombinovali, na druhé straně soupeři skvěle bránili. Tre Kronun dorovnali stav utkání a nakonec zvítězili 4:2. Český tým vyhrál České hokejové hry, v Euro hockey tour skončil, na posledním čtvrtém místě. V neposlední řadě zmiňuji fanoušky v hale Rondo, kteří opravdu vytvořili skvělou atmosféru (škoda, že jsem tam nebyla). Přátelské utkání odehrají mistři světa 27. dubna proti Kanadě, jako přípravný zápas před mistrovstvím světa na Slovensku, to začíná 29. dubna.

Česko - Švédsko 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Krajíček (M. Michálek, Vampola), 12. Jágr (Červenka, K. Rachůnek) - 7. Fernholm (Berglund, Pääjärvi-Svensson), 21. Thörnberg (Gunnarson, Pääjärvi-Svensson), 34. Eriksson (Backlund), 52. Nilsson (Erikkson) . Rozhodčí: Karabanov, Ravodin (oba Rus.) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 7200.
Štěpánek - K. Rachůnek, Nakládal, Němec, Čáslava, Martínek, Krajíček, Ševc, Mojžíš - Jágr, Červenka, Průcha - Voráček, Koukal, Klepiš - Havlát, Vampola, Michálek - M. Růžička, Vrána, Vondrka - Novotný. Trenér: Alois Hadamczik.
Ersberg - Petrasek, Gunnarsson, Rundblad, S. Kronwall, Erixon, Grossman, Ekholm, Fernholm - Pääjärvi-Svensson, Berglund, Thörnberg - Nilsson, Sjögren, Eriksson - Axelsson, Backlund, Tedenby - Silfverberg, Wallin, Ericsson. Trenér: Pär Marts.

EHT - Česko vs. Rusko (fotky)

23. dubna 2011 v 16:58 | Rebelka 27 |  Hokej 2011
Český tým poprvé v letošní sezóně porazil tým Ruska, zvítězil 6:3.

České hokejové hry - Česko x Rusko 6:3

23. dubna 2011 v 16:44 | Rebelka 27 |  Hokej 2011
První třetina byla v celku vyrovnaná, první gól utkání vstřelil Radek Martínek ve 20. minutě, po výtečné spolupráci

Jaromíra Jágra. Ruskému týmu se povedlo vyrovnat stav na 1:1. I druhý gól českého týmu si připsal Radek Martínek. Roman Červenka ve 25.
EHT 11 - CZE x Rus (4)
minutě překonal Ruského brankáře a Češi vedli 3:1. Druhá třetina byla velmi vyhrocená, Ruští hráči neudrželi své emoce na uzdě a útočili nepříjemě na naše hráče, mnohdy na hranici pravidel. Jakub Nakládal si vysloužil 2 trestné minuty, když hrdě bránil Petra Hubáčka, kterého fauloval ruský hráč. Na konci druhé třetiny se Jakub Voráček uvolnil ve vlastním oslabení a přihrál Jiřímu Novotnému, který zakončil útočnou akci gólem. Český tým hrál skvěle a pokaždé nad protihráči vedl. Ondřej Pavelec předvedl skvělou formu i výkon. Svěřenci Aloise Hadamczika předvedli skvělou hru a zvítězili nad týmem Ruska 6:3. Fanoušci vytvořili velkolepou atmosféru, možná proto byl Ruský tým, tak zaskočen. V neděli 24. dubna nastoupí Češi proti týmu Švédska, utkání se hraje od 18:00.

Česko - Rusko 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 20. Martínek (Jágr, Červenka), 25. Martínek (Jágr), 25. Červenka (Jágr, Průcha), 35. Voráček (Marek), 51. Novotný (Voráček), 54. Jágr (Červenka) - 23. Tarasenko (Gorovikov), 30. Morozov (I. Nikulin, Kajgorodov), 53. Grebeškov. Rozhodčí: Lärking, Persson (oba Švéd.) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7200.
Česko: Pavelec - K. Rachůnek, Škoula, Němec, Čáslava, Martínek, Krajíček, Nakládal, Mojžíš - Jágr, Červenka, Průcha - Voráček, Marek, Rolinek - Klepiš, Vampola, Vondrka - M. Růžička, Novotný, Hubáček. Trenér: Alois Hadamczik.
Rusko: Košečkin - Nikulin, Bělov, Aťušov, Birjukov, Kornějev, Grebeškov, Rylov, Jemelin - Morozov, Kajgorodov, Zaripov - Afinogenov, Těreščenko, Arťuchin - Tarasenko, Gorovikov, Paršin - Žarkov, Burmistrov, Dadonov. Trenér: Vjačeslav Bykov.

Design 37

22. dubna 2011 v 20:12 | Rebelka 27 |  ○Design
Myslela jsem si, že nebudu měnit design do maturity. Ale našla jsem si čas a změnila jsem jej. Doufám, že se Vám líbí.

GP Istanbulu se příští rok konat nebude

22. dubna 2011 v 18:58 | Rebelka 27 |  F1 2011

Podle tureckých médií bylo rozhodnuto, že z kalendáře formule 1 bude v příštím roce vyškrtnuta Grand Prix Turecka.
Agentura Reuters informovala, že List Hurriyet daily přinesl prohlášení šéfa turecké obchodní komory Murata Yalcintase, podle kterého turecká vláda odmítla zaplatit za závod formule 1 poplatek zvýšený z 13 na 26 miliónů dolarů.

"Zdá se, že se formule 1 příští rok v Istanbulu nepojede," uvedl Yalcintas. "Protože mu (ministerstvu financí) přišel tento poplatek velmi vysoký, nezaplatí ho. To je důvod, proč závod nebude.

Kalendář formule 1 musí v každém případě alespoň jedna ze současných Grand Prix opustit, aby v roce 2012 uvolnila místo závodu v USA. A Bernie Ecclestone už několikrát označil Turecko jako hlavního kandidáta na vyškrtnutí. Maximum závodů za sezónu je 20, takže každý nový okruh znamená konec jiného, stejně bude muset šéf formule 1 postupovat v roce 2014 s příchodem GP Ruska.
Letos se závod v Turecku pojede 8. května a v tu chvíli také Turkům vyprší současná smlouva na Grand Prix.

EHT - Česko vs. Finsko (fotky)

22. dubna 2011 v 16:54 | Rebelka 27 |  Hokej 2011
Čeští hokejisté porazili hráče Finska 2:1, podívejte se na fotky ze zápasu.

České hokejové hry - Česko x Finsko 2:1

22. dubna 2011 v 16:46 | Rebelka 27 |  Hokej 2011

EHT 2011 - Cze vs. Fin (12)

Do první třetiny naši hokejisté doslova vlětěli po hlavě. Více útočili a herně přehrávali hráče Finska, v podobném duchu se odehrával celý zápas. Ačkoliv naši hráli lépe, podařilo se Aaltonenovi dostat do brejku a v 11. minutě poslal puk do české branky. Češi měli několik protiakcí, ale nepovedlo se jim prosadit, až ve 39. minutě se uvolnil kapitán Tomáš Rolinek a prostřelil Finského brankáře. Poslední gól zápasu vstřelil Roman Červenka a Český tým získal 3 body výhrou 2:1 nad Finy. Musím také zmínit skvělé zákroky našeho brankáře Ondřeje Pavelce, hlavně ten, kdy mu proklouzl puk, on se otočil a chytil jej do lapačky. V sobotu 23. dubna nastoupí svěřenci Aloise Hadmczika proti Rusku, utkání začíná ve 14:00.

České hokejové hry
Česko - Finsko 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 39. Rolinek (Voráček, Vrána), 49. Červenka (Průcha, Jágr) - 11. Aaltonen (Lehterä, Vahanen). Rozhodčí: Lärking, Persson (oba Švéd.) - Bláha, Pouzar. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 7200.
Pavelec - Martínek, Krajíček, Rachůnek, Škoula, Němec, Čáslava, Nakládal, Mojžíš - Havlát, Marek, M. Michálek - Jágr, Červenka, Průcha - Voráček, Vrána, Rolinek - M. Růžička, Novotný, Hubáček. Trenér: Alois Hadamczik.
Vehanen - Niskala, Välivaara, Väänänen, Puistola, Heitanen, Mäenpää, Kukkonen, Jaakola - Puustinen, Kapanen, Lahti - Pihlström, Immonen, Pesonen - Aaltonen, Lehterä, Pyörälä - Joensuu, Nokelainen, Komarov. Trenér: Jukka Jalonen.

České hokejové hry - sraz hokejistů (fotky)

19. dubna 2011 v 10:59 | Rebelka 27 |  Hokej 2011
Na mistrovství bude brankářskou jedničkou Ondra Pavelec místo Tomáše Vokouna.

Panikou nehoří Jakub Voráček z Columbusu "Já myslím, že to nebude velký problém, když se podíváte na naše gólmany, tak jsou kvalitní. Voky chytal výborně, ale myslím, že Ondra může odvést stejně kvalitní práci jako Voky loni."

(pro vstup do galerie - klikni na obrázek)

V průběhu sezóny trenér Hadamczik uvažoval i o jiném jménu. V seznamu byl šestačtyřicetiletý Domnik Hašek, který chytal Kontinentální ligu za Spartak Moskva. Nakonec na tohoto muže nedošlo. A to ani teď, když Vokoun řekl ne.

"Tahle myšlenka mě vůbec nenapadla. Je to starší gólman, který potřebuje svůj klid a čas. Navíc už tři týdny není v dění, myslím, že by to byla i degradace. Kdybychom neměli gólmany, tak bychom se k tomu kroku zpět vrátili, ale teď by to nebylo dobrý pro tým ani pro Dominika," odmítl trenér tuto variantu.