KajotBet Hockey Games - Česko x Finsko 2:3 p (28/04/2012)

28. dubna 2012 v 20:26 | Rebelka 27 |  Hokej 2012

Čeští reprezentanti začali lépe než jejich soupeři. První gól padl ve 14. minutě, prosadil se Ondřej Němec. Druhý gól přidal o pár minut později Lukáš Kašpar, a tak poslal český tým do vedení 2:0. Naši hokejisté své rivaly přehrávali, lépe jsme kombinovali a v koncovce jsme se více prosazovali. Hlavní sudí byli Rusové, kteří pískali velmi přísně. Velmi mě zarazilo vyloučení našeho obránce Petra Čáslavy a Fina Pesonena, oba hráči dostali trest 5 minut + dokonce utkání. Nepochopila jsem proč, tak přísně vylučovali. Ale bylo to jejich rozhodnutí.

Druhá třetina patřila soupeři, který vstřelil dva góly a srovnal stav utkání na 2:2. Češi ani Finové se nedokázali v poslední třetině prosadit a proto se prodlužovalo. Radovali se Finové, Kiiskinen překonal Jakuba Štěpánka. Finové porazli Český tým 3:2 v prodloužení a přerušili tak dlouho šňůru českých vítězstvích. Zítra se Češi utkají s Rusy a rozhodne se také o vítězi Euro Hockey Tour 2011/2012.

Fotky naleznete v GALERII

Česko - Finsko 2:3 po prodloužení (2:0, 0:2, 0:0 - 0:1)

Branky: 14. Němec, 17. Kašpar - 27. Petrell, 32. Mäenpää, 64. Kiiskinen
hlavní rozhodčí Anisimov a Olenin (oba Rus.)
vyloučení 7:7 navíc Čáslava 5 min + do konce utkání a Pesonen 5 min + 10 min + do konce utkání
využití 1:1, 6905 diváků

Česko: Štěpánek - Nakládal, Blaťák, Čáslava, Kutlák, Krajíček, Mojžíš, Němec, Kindl - Tenkrát, Plekanec, Tlustý - Vincour, Nedvěd, Vondrka - Hemský, Koukal, Průcha - Petružálek, Novotný, Kašpar

Finsko: Vehanen - Hietanen, Mäenpää, Kousa, Söderholm, Väänänen, Järvinen, Kukkonen, Jaakola - J. Jokinen, M. Koivu, Kiiskinen - Granlund, Immonen, Pesonen - Kontiola, N. Kapanen, Pyörälä - Pihlström, Nokelainen, Petrell - Kuparinen