KajotBet Hockey Games - Česko x Rusko 2:1 (29/04/2012)

30. dubna 2012 v 15:24 | Rebelka 27 |  Hokej 2012

V posledním zápase sezóny Euro Hockey Tour se Češi na domácí půdě v Brně utkali s Rusy. V tomto utkání se mělo rozhodnout o celkovém vítězi EHT.

První třetina byla velmi vyrovnaná, rychle se bruslilo a oba týmy skvěle kombinovaly. Českou bránu hájil Jakub Kovář v ruské síti Barulin. Úvodní třetina skončila bezbranková. První se radovali Rusové, ve 23. minutě se prosadil Ketov. A i v této třetině byl soupeř o trochu lepší. Druhá třetina byla ukončena předčasně z důvodu díry v lední ploše. Proto se týmy odebraly do kabin. Tato předčasná přestávka pomohla českému týmu. Z druhé třetiny se dohrávaly 4 minuty a 19 sekund. Petružálek a po něm i Nedvěd překonali ruského brankáře a Češi vedli 2:1.

V třetí třetině se ani jeden tým nedokázal prosadit. Češi zdolali Sbornou. A zvítězili v celém seriálu Euro Hockey Tour po dlouhých 14 letech. Zajímavostí je, že ani na jeden ze čtyř turnajů nevyhrál.