Nezdolný optimista Alonso stále věří, že v závodě stáhne Vettelův náskok

18. listopadu 2012 v 12:21 | Rebelka 27; zdroj: f1sport.autorevue.cz |  ○Fernando Alonso

Španěl se v kvalifikaci trápil a odstartuje z osmé pozice. Podruhé v sezoně se na roštu postaví až za týmového kolegu Felipeho Massu.


Fernando Alonso byl v celé kvalifikační hodině očividně nespokojen s chováním vozu a pneumatik. I proto byla jeho ztráta na Vettela ohromná - 1,643 sekundy, což znamenalo devátý nejrychlejší čas. Za osmé místo na startu může děkovat penalizaci Romaina Grosjeana. I přes nepřízeň osudu ale Alonso zůstává namotivovaný.

"Ano, čekali jsme to. Čekali jsme, že to bude komplikované. V Abú Zabí jsme startovali sedmí, tady osmí, takže pozice si držíme obdobné. Závod je až v neděli, jako vždy. Pořád si myslím, že zítra ztrátu na Sebastiana stáhneme, a to je to hlavní. Startuje z pole position a je opravdu velice rychlý. Závod bude dlouhý, počkejme si, zda se nám podaří využít všech příležitostí, které se mohou naskytnout.

Uvidíme, jak nám vyjde start. Pokud Vettel zvítězí a vyhraje i v Brazílii, bude jasným mistrem. A zaslouženým. Měli jsme co dělat, abychom se dostali do třetí části kvalifikace, přesto jsme nějakým zázrakem stále v boji. Nezbývá nám nic jiného než se držet nadějí. Jak už jsem řekl, z nějakého důvodu mám zkrátka pocit, že zítra bude naše ztráta v šampionátu menší," prohlásil Alonso.


Felipe Massa se s nástrahami Okruhu Amerik popral o něco lépe a na roštu mu bude patřit šesté místo. Podle brazilského pilota budou sudé startovní pozice velkým handicapem.

"Myslím, že rozdíl mezi sudou a lichou pozicí bude zatím největší, jaký jsme dosud viděli. Bude to vážně znát. Ráno jsem si zkusil odstartovat z levé strany, byl jsem pomalejší než na mokru. Hlavní věc, která nás tu tíží, je fakt, že jsou pneumatiky pro takovou trať příliš tvrdé. Zahřívání není hračka. Po výjezdu z garáže je to jako jízda na ledu. Než se pneumatiky dostanou na provozní teplotu, trvá to věčnost.

Každým kolem se to zlepšuje, pneu získávají přilnavost, a tak nejlepší časy vždy zajíždíte úplně nakonec. Druhá část kvalifikace byla povedenější než třetí, ovšem v té jsem najel více okruhů, což zase více vyhovovalo pneumatikám. V Q3 jsem nezajel úplně čisté kolo. S McLarenem bojujeme o druhé místo v Poháru konstruktérů. Je to pro nás velmi důležité, a tak je naším cílem zítra získat co největší počet bodů.

Fernandova startovní pozice není ideální, ale pokud mu budu moci nějak pomoci, samozřejmě tak učiním," přiznává Felipe Massa.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Sleduješ Formuli 1??

Ano
Občas
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

free counters