Prosinec 2013

Kanadské bodování turnaje Channel One Cup

23. prosince 2013 v 9:12 | Rebelka 27; zdroj: sport.cz |  Hokej 2013

1. Čudinov (Rus.) 3 zápasy/3 body (3 branky + 0 asistencí), 2. Palola (Fin.) 3/3 (2+1), 3. Engqvist (Švéd.), Hartikainen (Fin.), A. Radulov (Rus.) všichni 3/2 (2+0), 6. Kousal, Červenka (oba ČR), Jormakka (Fin.), Wandell (Švéd.) všichni 3/2 (1+1).

Střelci: 1. Čudinov 3, 2. Hartikainen, Palola, Engqvist, A. Radulov všichni 2.

4.Švédsko300125:91

Channel One Cup: Rusko x Česko 1:2 (22/12/2013)

22. prosince 2013 v 13:46 | Rebelka 27 |  Hokej 2013

Úžasný zápas předvedli čeští reprezentanti v zápasu s Ruskem. Čechům stačilo uhrát jen bod, aby zvítězili v Channel One Cupu. Českou bránu hájil Alexandr Salák, tak jako ve včerejším zápase se Švédy. Jeho výkony byli opět famózní a několikrát mu pomohla i tyč. První gól vstřelil soupeř, když se při trestném střílení ve třetí třetině prosadil Radulov. Ruské vedení ovšem dlouho netrvalo. Dvě minuty na to se prosadil Nosek po přihrávce Kousala. A následně ve 45. minutě poslal Čechy do vedení Novotný. Svěřenci Aloise Hadamczika zvítězili 2:1 a vyhráli po 11 letech Channel One Cup.

Channel One Cup: Česko x Švédsko 2:1 SN (21/12/2013)

21. prosince 2013 v 19:32 | Rebelka 27 |  Hokej 2013

Po čtvrtečním zápase s Finy v Praze se Češi přesunuli do Soči, které bude dějištěm Olympijských her v příštím roce. Do české brány se postavil Alexandr Salák. Jako první se radovali Švédové, ve 35. minutě se prosadil Johansson. Naši stav srovnali až ve třetí třetině. První branku v reprezentaci si připsal Robert Kousal. Zápas nebyl rozhodnut v řádné hrací době, tak se prodlužovalo. Ani v prodloužení se nikdo neprosadil. Češi v nájezdech zvítězili a porazili Švédy 2:1. Pokud zítra s Rusy uhrají, alespoň bod mohou zvítězit v Channel One Cupu. Zápas se hraje v neděli v 11 hodin.

Channel One Cup: Česko x Finsko 2:0 (19/12/2013)

20. prosince 2013 v 19:38 | Rebelka 27 |  Hokej 2013

Češi úvodní duel s Finy odehráli v domácím prostředí. Soupeře přivítali v pražské O2 aréně, kterou navštívilo přes 13 000 diváků. V prvních minutách si Češi zahráli přesilovku pět na tři, kterou bohužel nevyužili. První gól utkání vstřelil Petr Nevěd ve 38. minutě. Výhru zpečetil Jaroslav Hlinka, který poslal puk do prázdné brány v závěru utkání. Češi porazili Finy 2:0. Další duel odehrají v sobotu se Švédskem od 16:00.

Na zápase jsem byla a velmi jsem si ho užila. Takovouhle atmosféru jsem snad ještě ani nezažila. Parádně se fandilo, celá hala skandovala. Dokonce jsme se dočkali i mexické vlny, která několikrát po sobě obkroužila halu. Fanoušci dostali rukavici na fandění. Akorát hrozně smrděla. :D Zápas jsem si velmi užila. Ačkoliv Kovář není můj oblíbenec, tak smekám před jeho výkonem. Když fanoušci v průběhu zápasu skandovali jeho jméno. Pootočil se a mávl na nás. Joooo, přesně jako Ondra letos ve Stockholmu. Nádherný pocit fanouška. :) Už se nemohu dočkat, až půjdu zase na hokej! :)